top of page

хочете в космос?

Хочете в космос? А чи знаєте ви, через які випробування проходять космонавти на орбітальних станціях протягом п'яти місяців перебування в навколоземному просторі? Адаптація до умов мікрогравітації проходить складно, і не в останню чергу в психологічному плані. Згідно зі спостереженнями російських учених, цю саму адаптацію можна розділити на наступні етапи:

Перший етап: У перші дні микрогравитация дати про себе знати проблемами зі шлунком, головним болем і космічної хворобою руху. І це ще не все: здатність засипати зменшиться на 26 відсотків, також як і стане коротша фаза швидкого сну, а це означає, що ви перестанете бачити сни. Працювати буде незручно, руху будуть млявими й повільними. На щастя, на борту космічних станцій є лікарські засоби, які допоможуть заснути і прокинутися.

Другий етап: За шість тижнів ви, найімовірніше, звикнете до мікрогравітації, і почнете більш або менш нормально пересуватися, а ще через 6 тижнів настане повна адаптація.

Третій етап: Приблизно між 6-ою і 12-ою тижнями вам здасться, що на космічній станції все стало похмурим. З'являться симптоми нудьги, пропаде мотивація, підвищиться артеріальний тиск і чутливість до гучних звуків, зміняться музичні вподобання. Ви станете дратівливими, і легко вспылите, якщо колега по станції раптом запозичить вашу річ без попиту, або проникне у ваш особистий простір; ви втратите апетит, станете гірше спати.

Четвертий етап: До кінця перебування на орбіті ви відчуєте «хвилювання, занепокоєння, і втратите контроль над собою». Це свого роду кульмінація третього етапу, до якого додасться і очікування повернення додому. І ось тут, нарешті, настане довгоочікуване відчуття ейфорії.


 

bottom of page